22 listopada 2023

wydruk

Balony to doceniane przez specjalistów od marketingu nośniki reklamy. Można je wykorzystać podczas festynów, uroczystości otwarcia nowej placówki, wręczać gościom i dekorować nimi wnętrza. Warunkiem intensywnego oddziaływania balonów na odbiorców jest jednak ich estetyka. Balon powinien być kolorowy, trwały, a nadruk na nim wyraźny i atrakcyjny wizualnie…

Sprawdź, jak tworzona jest ta wyjątkowa forma reklamy i jak przygotowywane są balony do procesu drukowania. Przyjrzymy się bliżej procesowi tworzenia nadruków na balonach i ich znaczeniu w dzisiejszym świecie promocji i eventów.

Technika sitodruku w drukowaniu na balonach

Sitodruk jest dopracowaną i znaną na całym świecie technologią nanoszenia trwałych nadruków. Wykorzystuje odpowiednio naświetlone siatki, które tylko w niektórych miejscach przepuszczają farbę, a ta nanoszona jest równomiernie na siatkę przy pomocy gumowej rakli.

Dlaczego sitodruk jest tak często wybierany do drukowania balonów? Przede wszystkim ze względu na jego trwałość oraz wyraziste i intensywne kolory. Nadruk jest mało podatny na ścieranie czy blaknięcie kolorów. Sitodruk umożliwia także tworzenie dokładnych i precyzyjnych wzorów, co jest niezwykle ważne przy bardziej skomplikowanych projektach graficznych.

Na początku procesu drukowania tworzona jest specjalna forma drukowa, zawierająca wzór lub logo, które ma być nadrukowane na balonie. Następnie balon jest napełniany powietrzem, lekko spłaszczany sitem a farba jest przeciskana gumowym raklem przez siatkę ze wzorem. Tak tworzy się nadruk na balonie. Po zakończeniu procesu drukowania balony są przekazywane do suszarek, gdzie farba jest suszona.

Przygotowanie wzoru i logo na balonie

Tworzenie efektownego nadruku na balonie należy rozpocząć od określenia celów i przesłania całej kampanii. Warto odpowiedzieć na pytanie, czy balon ma być elementem promocji firmy, czy dekoracją podczas uroczystości?

balony do nadruku

Następnie wybierane są odpowiednie kolory, najlepiej wpływające pozytywnie na emocje odbiorców. Warto też zdecydować, jakie elementy graficzne zostaną użyte: logo firmy, ilustracja, hasło promocyjne?

Po ustaleniu tych szczegółów można przystąpić do projektowania wzoru na balonie przy pomocy oprogramowania graficznego. Warto zaplanować rozmieszczenie elementów i określić ich wielkość i proporcje.

Po tym kroku trzeba zdecydować, jaki rodzaj balonu najlepiej sprawdzi się w danym projekcie i określić jego rozmiar.

Później przygotowana jest forma drukowa, która zostanie użyta do nałożenia farby na balon. Jednak przed przystąpieniem do masowej produkcji, należy jeszcze przetestować wzór na jednym lub kilku balonach, by ocenić kolory, proporcje i ogólny efekt. To czas na dokonanie ewentualnej korekty. Kiedy wzór jest gotowy i zaakceptowany, zaczyna być drukowany na balonach.

Jak widać, przygotowanie wzoru i logo na balonie to proces, który wymaga uwagi, dbałości o szczegóły i kreatywności. Odpowiednio zaprojektowane balony przyciągną uwagę i skutecznie przekażą przesłanie marki.

Wybór odpowiednich balonów do reklamy

Najpopularniejsze balony wykorzystywane do nadruku w celach promocyjnych to balony lateksowe i balony foliowe.

Balony lateksowe:

  • Charakteryzują się wysoką elastycznością i są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach.

  • Nadruk na balonach lateksowych wykonuje się zarówno w jednym kolorze, jak i w pełnym kolorze (CMYK).

  • Balony lateksowe nadają się doskonale do prowadzenia promocji na imprezach i różnego rodzaju eventach, wykorzystywane są także podczas rodzinnych uroczystości.

Balony foliowe:

  • Są trwalsze od balonów lateksowych i zachowują swój kształt przez dłuższy czas.

  • Doświadczony drukarz może na nie nanieść precyzyjne grafiki i wzory oraz zastosować bardziej zaawansowane techniki druku.

  • Balony foliowe są często wykorzystywane w reklamie sklepów, na targach i innych wydarzeniach korporacyjnych.

Druk, suszenie i kontrola jakości

Proces nanoszenia nadruku na balony to starannie przemyślany etap, który obejmuje przygotowanie formy drukowej, nakładanie farby na balony, a następnie suszenie nadruku. Po zakończeniu suszenia nadruki na balonach podlegają rygorystycznej kontroli jakości. Pracownicy drukarni sprawdzają, czy nadruki są zgodne z projektem, czy kolory są intensywne, a wzór jest wyraźny. W przypadku wykrycia błędów lub niezgodności, dokonywane są korekty.

Podsumowanie

Balony z nadrukami to gadżety przyciągające uwagę, takie, które na długo zostawiają pozytywne wrażenia. Proces tworzenia reklamowych balonów obejmuje wybór techniki druku, przygotowanie wzoru i logo, wybór odpowiednich balonów, proces drukowania, suszenie i kontrolę jakości.

Szukasz pomysłu na skuteczną i niedrogą reklamę? Jesteś zainteresowany stworzeniem własnych balonów reklamowych z nadrukiem? Zapoznaj się z ofertą naszej firmy LogoNaBalonie. Jako specjalistyczne przedsiębiorstwo skupiamy się na produkcji balonów reklamowych oraz sprzedaży akcesoriów związanych z napełnianiem i przechowywaniem balonów lateksowych i foliowych, takich jak patyczki, pompki ręczne i kompresory.