18 kwietnia 2023

Balony lateksowe z nadrukiem są popularnym elementem dekoracji na różnego rodzaju imprezach zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Możesz je zamówić w różnych kolorach i wzorach, wykorzystując własny projekt logo czy napisu albo zlecając wykonanie projektu pracowni producenta takich eventowych dodatków.

Balony lateksowe z nadrukiem są atrakcyjnym i niedrogim sposobem na ozdobienie sali czy stanowiska promocyjnego. Sprawdź, jak wykorzystać je w promocji i reklamie, jak zamówić balony lateksowe z nadrukiem i czy można to zrobić także online, bez wychodzenia z domu lub biura.

balony reklamowe

Zalety balonów z nadrukiem

Trwałe, kolorowe, z wyraźnym logo, hasłem, nazwą — niedrogi balon wykonany z bezpiecznego lateksu sprawdzi się w wielu przedsięwzięciach firmowych i na prywatnych spotkaniach. Oto niewątpliwe zalety posiadania indywidualnych balonów:

A. Wysoka skuteczność reklamowa

Rozdawanie balonów lateksowych z nadrukiem to doskonała metoda promocji. Zamawiając odpowiednią liczbę balonów z logo lub nazwą firmy, możesz wręczać je na eventach czy stoiskach targowych, czym przyciągniesz uwagę klientów.

Warto pamiętać, że koszt produkcji balonów z nadrukiem nie jest wysoki, zwłaszcza gdy porównamy go do innych gadżetów reklamowych. Dlatego jest to element promocji także dla osób i firm z ograniczonym budżetem.

B. Szerokie zastosowanie

Balony z nadrukiem są łatwe w użyciu. Wystarczy je napompować, a można to zrobić przy pomocy pompki czy butli z helem. Potem należy zawiązać końcówkę i zawiesić balon nad stołem lub stanowiskiem wystawowym.

Balony można również zamocować na specjalnych patyczkach i rozdawać dzieciom, które uczestniczą w zabawie urodzinowej czy szkolnej, podczas eventu lub festynu firmowego.

C. Dostępność w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach

Różnorodność kolorów i wzorów pozwala na zamówienie balonów lateksowych z logo dopasowanym do tematu imprezy albo kolorów charakterystycznych dla danej marki czy firmy.

Poza tym balony wykonane z lateksu są przyjazne dla środowiska, bo łatwo się w nim rozkładają. Jest to szczególnie ważne dla osób zaangażowanych społecznie, zwracających uwagę na problem śmieci. Balony lateksowe są uważane za produkty w 100% biodegradowalne.

Przykłady zastosowania balonów z nadrukiem

Balon z nadrukiem firmowym

Lekki, niewielki balon lateksowy z nadrukiem może sprawdzić się w wielu sytuacjach zarówno w obszarze życia rodzinnego, jak i w pracy. To niewątpliwie produkt o szerokim zastosowaniu.

A. Imprezy rodzinne i okolicznościowe

Balon z logo stanowi doskonałą dekorację przyjęć i imprez okolicznościowych. Jeśli stoisz przed organizacją urodzin, wesela, chrzcin, komunii, użyj ich do dekorowania stołów i sali. Zawieś pod sufitem lub podaruj dzieciom uczestniczącym w spotkaniu, by miały pamiątkę z takiego wydarzenia.

Balony z nadrukiem mogą być wykorzystane jako element zabawy dla dzieci. Jeśli wypełnisz je wodą lub piaskiem, doskonale nadają się na przyjęcia w plenerze. Mogą też być wykorzystane do organizacji różnych gier, konkursów i zabaw dla gości, co zapewnia wesołą atmosferę podczas imprezy.

B. Eventy firmowe i konferencje

Balony lateksowe są nie tylko dla dzieci. Znakomicie sprawdzają się jako dekoracja firmy, nowo otwartego sklepu, stanowiska, filii. Wykorzystasz je podczas dni otwartych w szkole, przedszkolu oraz w firmie jako element dekoracyjny lub promocyjny, reklamujący produkty i usługi.

W tym przypadku balon z logo dekoruje przestrzeń. Jest dobrym sposobem na przyciągnięcie uwagi i zapamiętanie firmy przez uczestników spotkania oraz narzędziem do budowania relacji między uczestnikami eventów.

Balony lateksowe z nadrukiem mogą być wykorzystane także jako element konkursów angażujących uczestników i zachęcających do interakcji z marką.

C. Kampanie marketingowe i promocje

Reklama i promocja to główne zadanie balonów lateksowych w przypadku akcji promocyjnych. Balony z nadrukiem są popularnym narzędziem reklamowym i marketingowym, kiedy mają nadrukowane logo, nazwę firmy, hasło reklamowe, informacje o produktach czy usługach i są rozdawane na eventach, konferencjach, stoiskach targowych lub wysyłane do klientów.

D. Reklama na festiwalach i imprezach plenerowych

Koncerty, festiwale, festyny, imprezy sportowe — balony lateksowe z nadrukiem są popularnym elementem dekoracyjnym na bardzo zróżnicowanych imprezach sportowych i kulturalnych.

Mogą być używane do oznaczania wejścia na teren festiwalu, linii startu i mety, do dekoracji strefy VIP lub promocji sponsorów imprezy.

Przydają się również podczas wydarzeń charytatywnych, kiedy są używane jako gadżety podczas różnego rodzaju wydarzeń takich jak biegi, marsze czy zbiórki pieniędzy na cele dobroczynne.

E. Kampanie wyborcze

Kampania wyborcza obejmuje także bardzo klasyczne działania marketingowe. Balony z nadrukiem są często używane jako element dekoracyjny na wiecach, spotkaniach z wyborcami oraz do rozdawania jako gadżet wyborczy.

Balony z logo kandydata lub partii politycznej mogą być rozdawane podczas spotkań wyborczych, a także służyć do dekoracji przestrzeni publicznej, kiedy są zawieszone na ulicach, skwerach, w biurach i siedzibach partii politycznej.

To znacząco zwiększa świadomość potencjalnych wyborców i zapewnia spójną identyfikację wizualną.

Jak zamówić balony z nadrukiem?

Aby zamówić te atrakcyjne wizualnie, trwałe i biodegradowalne gadżety reklamowe, możesz skorzystać z usług firmy specjalizującej się w produkcji i sprzedaży balonów z nadrukiem.

Balony z nadrukiem są gotowe niemal od ręki, ponieważ obecna technologia, którą dysponuje firma Logonabalonie.pl, pozwala na tanie i szybkie przygotowanie druku oraz druk balonów w różnych nakładach.

Oto kilka kroków, do udanej współpracy z Logonabalonie.pl:

A. Wybór rodzaju i koloru balonów

Wybierz odpowiedni rodzaj balonów — balony z nadrukiem są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Należy wybrać ten, który najlepiej odpowiada tematowi imprezy lub celowi reklamowemu.

Dostępne są balony: pastelowe (standardowe), krystaliczne (transparentne) oraz metalizowane (perłowe).

B. Wybór rozmiaru balonów

Do wyboru są trzy rozmiary: 11 cali (28cm) oraz 12 cali (31cm). Każdy balon ma określone pole nadruku. Odpowiednio jest to okrąg o średnicy 12cm i 14cm.

C. Określenie ilości balonów do zamówienia

Należy określić liczbę balonów, jaką chcesz zamówić, pamiętając jednak, że minimalna to 200 sztuk przy jednym kolorze i jednej stronie nadruku. Przy bardziej skomplikowanych projektach, np. pięciu kolorach, należy zamówić minimum 1000 sztuk balonów.

D. Zaprojektowanie i przesłanie grafiki do nadruku

Jeśli chcesz zamówić balony z logo lub innym specjalnym wzorem, musisz przesłać projekt do producenta balonów. Przygotuj grafikę w krzywych wektorowych w formacie do wyboru: cdr, eps, ai, pdf.

Jeśli nie masz logo w żadnym z tych formatów, pracownicy firmy produkującej balony lateksowe dostosują ten, którym dysponujesz, do swoich wymagań albo stworzą nowy, prosty projekt tekstowy

E. Dobierz opcjonalne akcesoria

Sam balon to nie wszystko. Potrzebujesz jeszcze akcesoriów. Składając zamówienie na logonabalonie.pl możesz od razu zamówić odpowiednią liczbę patyczków i wstążek, a także pompki ręczne, elektryczne i wiele innych.

Przydatne są też stojaki na balony, czyli specjalne uchwyty, na których można umieścić balony z logo. Dzięki nim stoją stabilnie i nie przesuwają się.

F. Prześlij dane do zamówienia

Jeśli chcesz, aby firma zrealizowała Twoje zamówienie bez problemów, prześlij dane do faktury oraz szczegóły zamówienia na adres mailowy: biuro@logonabalonie.pl.

Możesz także skorzystać z prostego w obsłudze formularza kontaktowego na stronie: https://logonabalonie.pl/kontakt/

Podsumowanie

Balony lateksowe z nadrukiem są atrakcyjnym i niedrogim sposobem na dodanie koloru i charakteru do każdego wydarzenia. Wykorzystasz je podczas domowego przyjęcia i w trakcie działań marketingowych oraz promocyjnych. A do tego są w 100% biodegradowalne, bo wykonane z naturalnego lateksu.

Zapoznaj się z ofertą firmy logonabalonie.pl i zamów balony w wybranym kolorze, rozmiarze oraz z indywidualnym nadrukiem.