Przejdź do treści

Balony lateksowe a foliowe – jak wybrać?

13 października 2019

Na rynku można znaleźć szeroki wachlarz balonów, różnicując je ze względu na kształt, kolor, wielkość, a w końcu na tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Choć nie każdy o tym wie, to bardzo ważny czynnik, od którego zależy m.in. żywotność balonów. Warto zapoznać się z krótkim poradnikiem, który wskaże, jak wybrać odpowiednie balony.

Balony są wszystkim osobom bardzo dobrze znane jako popularna ozdoba. Niezależnie od pokolenia, każdy choć kilka razy w życiu napotkał na właśnie taką dekorację wnętrza przy okazji różnorodnych okoliczności. Jednak nie wszyscy wiedzą, że wyróżnia się ich dwa główne rodzaje – lateksowe oraz foliowe.

Balony lateksowe

Balony lateksowe inaczej nazywane balonami gumowymi to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj, który jest wszystkim najlepiej znany. Najczęściej występują one w okrągłym kształcie i najróżniejszych kolorach – może ograniczać nas tylko wyobraźnia. Jednak warto podkreślić, że często przyjmują one inne kształty – serca, gwiazdy, kwiaty – możliwości jest naprawdę wiele. Zapaleni miłośnicy ekologii z pewnością chętniej wybierają lateks, ponieważ to materiał naturalny, który ulega biodegradacji. Dzięki temu balony gumowe są bardzo przyjazne dla środowiska. Dużym atutem balonów gumowych jest niski koszt ich zakupu. Są do tego bardzo tanie, co wpływa na powszechność ich użycia. Co je znacznie różni od typu foliowego? Czas utrzymania gazu wewnątrz. W przypadku balonów lateksowych to około ośmiu godzin wypełnienia powietrzem w środku – może to być nawet hel, dzięki czemu staną się oryginalną, unoszącą się ku górze ozdobą. Co wyróżni je jeszcze bardziej? Diody ledowe, uczynią balony nie tylko imprezową dekoracją domu czy sali, ale także interesującym elementem aranżacji choćby ogrodu czy tarasu. Obok podświetlanych balonów nikt nie przejdzie obojętnie.

Balony foliowe

Ten rodzaj balonów jest zdecydowanie mniej standardowy oraz mniej powszechny wśród ludzi. Być może wpływ ma na to cena, ponieważ jest ona wyższa niż w przypadku balonów lateksowych. Jednak wiąże się to z możliwościami, jakie daje właśnie typ foliowy. Różnią się one nie tylko materiałem wykonania, ale i kształtem. Spotkamy wiele najróżniejszych wariacji na ich temat. Wśród szerokiej oferty można znaleźć balony przyjmujące kształt liter, cyfr oraz wszystkiego tego, co wymarzy sobie każda osoba – niezależnie od wielkości czy koloru. Dzięki takim możliwościom, to bardzo praktyczny i atrakcyjny wizualnie element dekoracyjny, ponieważ nadaje się zarówno na wesela, ale też na bale dziecięce. Balony foliowe wykorzystamy jako bramę weselną dla pary młodej, dekorację stołu. Decydując się na ulubione postaci bajkowe dzieci, ozdobimy nimi imprezę urodzinową dla malucha. Najczęściej są wypełniane helem, dzięki czemu stanowią widoczną i atrakcyjną ozdobę każdego miejsca, obok której nie da się przejść obojętnie. Mogą być one wypełnione także powietrzem, a wtedy będą zachowywały się jak typowe balony wykonane z gumy. Balony foliowe to gwarancja jakości – utrzymują bardzo długo powietrze, bo w idealnych warunkach mogą wytrzymać nawet dwa tygodnie, a do tego niezmiernie cieszą każde oko.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.