Przejdź do treści

Jak wykorzystać balony reklamowe do promocji firmy?

08 marca 2023

Balony każdemu z nas kojarzą się dobrze. Towarzyszą nam już od dzieciństwa, zwłaszcza podczas imprez okolicznościowych. Są synonimem dobrej zabawy i radości. Chętnie wykorzystujemy balonowe dekoracje na ślubach, weselach czy urodzinach, ponieważ przy niewielkim nakładzie czasu i pieniędzy tworzą bardzo atrakcyjne kompozycje.

Ale balony mają też zastosowanie w marketingu. Doskonale sprawdzają się jako akcesoria reklamowe do promocji firmy. Kiedy warto je wykorzystać w tym celu?

Dlaczego warto zainwestować w balony reklamowe?

Balony reklamowe to forma promocji, która trafia do szerokiego grona odbiorców. Przykuwają uwagę, wzbudzają pozytywne emocje, podobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Możesz je wykorzystać w wielu sytuacjach, by budować wizerunek firmy, promować markę czy zachęcić do skorzystania z oferty Twojej firmy podczas jakiegoś wydarzenia kulturalnego.

Balony reklamowe z nadrukiemReklamowe balony z nadrukiem są też proste w dystrybucji i jest to jedna z tańszych form reklamy. Dlatego mogą w nią zainwestować nawet niewielkie firmy, które są na rynku od niedawna.

Mając ograniczony budżet, nie pozwolą sobie na kampanię reklamową z rozmachem. Ale użycie balonów z logo firmy jako gadżetów reklamowych podczas branżowych eventów to doskonały sposób na rozpowszechnienie swojej marki wśród odbiorców i potencjalnych klientów.

Kto powinien zdecydować się na taką formę reklamy?

Balony z logo firmy czy innym własnym nadrukiem sprawdzą się przede wszystkim w branży dziecięcej, a więc u producentów akcesoriów czy zabawek dla dzieci. To dobre rozwiązanie także do przedszkoli, sal zabaw czy innych miejsc, gdzie przebywają najmłodsi. Dzieci kochają balony, a ich opiekunowie mają możliwość zapoznać się z marką, dzięki nadrukowi na balonie.

Sprawdź naszą ofertę balonów foliowych z nadrukiem: https://logonabalonie.pl/produkty/balony-foliowe-z-logo/

Balony z nadrukiem to także dobre rozwiązanie dla firm prowadzących kampanie reklamowe, chcących w bezpośredni sposób promować swoje usługi i produkty w czasie tematycznych akcji promocyjnych, targów branżowych czy imprez plenerowych.

Sposoby na działania marketingowe wykorzystujące balony reklamowe

Balony reklamowe z własnym nadrukiem warto wykorzystać w celach marketingowych podczas imprez sponsorowanych oraz poprzez rozdawanie ich potencjalnym klientom jako drobny upominek.

Sponsoring

Wiele firm sponsorujących kluby sportowe, koncerty czy imprezy charytatywne wykorzystuje tę sytuację do promowania własnych usług oraz budowania zaufania i dobrego wizerunku. Gdy organizowane są imprezy plenerowe czy eventy z obecnością publiczności, trzeba zaakcentować obecność sponsora. Balony z nadrukiem reklamowym doskonale się do tego sprawdzą.

koncerty sponsoring

Balony są dobrze widoczne nawet z daleka, co sprawia, że zaproszone osoby zapoznają się z logo firmy umieszczonym na balonie i utrwalą je sobie w pamięci. W ten sposób wzrasta rozpoznawalność marki.

Rozdawanie baloników klientom

Baloniki z nadrukiem na patyku stanowią atrakcyjną formę reklamy zarówno na terenie przedsiębiorstwa, na przykład podczas otwarcia nowego punktu, jak również na ulicy, w galerii handlowej, podczas targów branżowych i imprez kulturalnych.

Balony lateksowe i foliowe nie są drogie, zatem można zainwestować i rozdawać je masowo wszędzie tam, gdzie są większe grupy ludzi. Taki miły gest pozostawi pozytywne wrażenie na osobie obdarowanej. I nawet jeśli nie skorzysta z usług firmy, być może zrobią to jej bliscy.

Balony reklamowe – na co zwrócić uwagę przed złożeniem zamówienia?

Chcąc zamówić balony z logo swojej firmy czy innym nadrukiem reklamowym, powinieneś uwzględnić kilka czynników, i to zanim złożysz zamówienie.

Po pierwsze, istotne jest przeznaczenie balonów. Jeżeli planujesz z ich pomocą promować swoją markę, wybierz balony z nadrukiem identyfikującym wizualnie Twój biznes.

Po drugie, zastanów się, jakim budżetem dysponujesz. Balony lateksowe, foliowe, na patyku czy z helem to dobry wybór dla firmy z ograniczonym budżetem. Sprawdzą się podczas jednorazowej akcji promocyjnej, w siedzibie przedsiębiorstwa lub w innym miejscu publicznym.

Balony okolicznościowe na większe eventy powinny stanowić efektowny i widoczny element dekoracji, wyróżniający się na tle konkurencji. W tym celu można wybrać balony o niecodziennym kształcie, nawiązującym do charakteru wydarzenia lub profilu działalności firmy.

Niezależnie od tego, w jakim celu chcesz wykonać reklamę na balonach, znajdź firmę, która dysponuje balonami oraz metodami zadruku najwyższej jakości.

Dlaczego warto wybrać balony reklamowe od Logo na Balonie?

Firma Logo na Balonie oferuje szeroki asortyment, jeśli chodzi o balony lateksowe, balony foliowe, a także akcesoria do balonów takie jak patyczki, pompki ręczne czy napełnianie balonów helem.

Na indywidualne zamówienie wykonuje nadruki na balonach o najwyższej jakości. Nadruk jest wyrazisty, w 100% oddaje oryginalny projekt. Jest też odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu balony z logo można używać wielokrotnie. Jeżeli zależy Ci na szybkim i solidnym wykonaniu projektu, zachęcamy do skorzystania z oferty firmy Logo na Balonie.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.