19 maja 2019

Pozornie proste, nadmuchiwane kolorowe gadżety od lat są nieodłącznym elementem przyjęć i imprez. Trudno jest wyobrazić sobie różnorodne bale okolicznościowe bez nich. Choć to tak naprawdę kawałek gumy, to cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych. Co sprawia, że balony są tak unikalne?

Historia balonów

Z pewnością każdy wie, że balon nie jest wynalazkiem nowym. Wiąże się on z odkryciami dokonanymi w fizyce już w czasach starożytności. Jeśli jednak mowa o tych mniejszych, odpowiednio zmodyfikowanych kawałkach gumy, znanych jako dekoracje, to istnieje kilka teorii ich powstania. Wiążą się one z wiekiem XIX. Jedna z nich mówi, że już w 1824 roku Michael Faraday konstruował pierwsze balony z gumy, które później wykorzystywał w swoich doświadczeniach z wodorem. Inne źródło wskazuje z kolei, że pierwszy balon powstał najprawdopodobniej jako efekt uboczny eksperymentów, podczas których próbowano wytworzyć nowy rodzaj tworzywa na dętki. Wtedy też po nieudanych próbach Neil Tillotson – bezrobotny inżynier chemii – narysował na tekturze głowę kota, wyciął ją, a następnie zanurzył w płynnym lateksie. Potem tylko pomalował i widząc ciekawy efekt swojej pracy, stworzył około 2000 balonów, które sprzedawał na ulicach Bostonu podczas parady z okazji Dnia Patrioty. Brzmi imponująco, dlatego też nie można zaprzeczyć, że balony są wyjątkowym odkryciem. Na masową skalę zaczęto je produkować już w 1930 roku.

Impreza z balonami

Każda osoba z pewnością kilka razy w życiu uczestniczyła w różnego typu balach, weselach, wielkich uroczystościach czy nawet mniejszych rodzinnych biesiadach. Z równie dużą pewnością można założyć, że jednymi z elementów dekoracyjnych tego przyjęcia były właśnie balony. Impreza z balonami to coś niemalże klasycznego. Te proste ozdoby potrafią czynić cuda i zmienić codzienną przestrzeń w zupełnie odmienioną oraz spektakularną. Oferta jest bardzo szeroka, dzięki czemu balony można bez problemu dobrać odpowiednio pod rodzaj imprezy, gości i miejsce. Balony świetnie sprawdzają się także podczas imprez pracowniczych, organizowanych targów czy konferencji. W takim przypadku można śmiało postawić akcent na te duże bądź ścianki czy słupy. Możemy nawet dodać swoje własne logo lub napis!

Jeśli jednak mowa o imprezach z balonami w domowym zaciszu, to wiele zależy od możliwości budżetu czy naszych oczekiwań. Za każdym razem będzie to wyjątkowa dekoracja, uświetniająca całość. Balony zamówimy także w nietypowych kształtach, wybierając taki, który będzie idealnie odzwierciedlać klimat naszej imprezy.

Balony dla małych i dużych

Z pewnością wszyscy pamiętają bale przebierańców, na które tak ochoczo i radośnie chodzą dzieci. Podczas nich zawsze jedną z głównych zabaw był taniec z balonami. Balony są wyjątkowe, bo choć są wyłącznie nadmuchanym kawałkiem gumy, to stanowią nie tylko źródło niekończącej się rozrywki, ale także dekorację, uzupełniającą wystrój każdej imprezy – nawet dla najmłodszych. Mogą przybierać fantazyjne kształty, a zdarza się, że swoim wyglądem przypominają ulubione postaci z bajek czy filmów. Osoby, które organizują kinder party w swoim domu, nie mogą zapomnieć o wielokolorowych balonach na hel, ozdabiających każdy możliwy kąt.

Wyjątkowość tych elementów polega na tym, że jest to idealna atrakcja i dekoracja dla wszystkich pokoleń. Balony zdobią sale weselne, parkiety podczas imprez osiemnastkowych, zabaw urodzinowych, innych wydarzeń okolicznościowych jak np. Sylwester czy po podczas imprez firmowych. To coś dla małych lub dużych. Balony to element ponadczasowy i wielopokoleniowy, który z pewnością będzie jeszcze w modzie przez długie lata.